Kategorie: Řídítka na kolo

V eshopu CARACAL BIKES nabízíme výhradně karbonová řídítka na kolo značky CARACAL. V eshopu najdeš karbonová řídítka na enduro a trailová kola v šířce 800 mm nebo karbononová řídítka na XC kola v šířce 740 mm.

Jirka s řídítky E800

Karbonová řídítka jsou lehká a pohodlná

Karbon. To prostě chceš. Nejenže karbon pohlcuje mikrovibrace a je pohodlnější než hliníková řídítka, ale je podstatně lehčí. Například naše řídítka X740 na XC kola váží jen 144 g, zatímco hliníková váží průměrně kolem 300 g.

S keramickou vrstvou tvrdosti 7H pro snazší údržbu

Caracalí vychytávkou je speciální keramický povlak na povrchu řídítek, který chrání řídítka proti poškození a usnadňuje jejich údržbu. To oceníš vždy, když to nedejbože pošleš neřízeně mezi větve nebo do bahna. Vrstva chrání proti UV záření, nečistotám a dokonce proti drobným škrábancům. A to až 2 – 3 roky (pozor ale, ošetřuj řídítka jen vodou či pH neutrálním čistidlem typu mýdlo, cokoliv na bázi kyseliny keramický povrch poškozuje).

Kvalitní řídítka splňující všechny potřebné normy – i ty závodní

Řídítka CARACAL jsou vyráběná v Číně. Ať se nám to líbí nebo ne, drtivá většina výrobců to má úplně stejně. A vždycky je to jen o tom, kolik je zadavatel ochoten zaplatit. My jsem chtěli kavlitu, tudíž nás to něco stálo. Takže zapomeňte na Aliexpress, tento hazard necháme jiným. Při výběru řídítek jsme naopak přímo oslovili několik ověřených továren, které disponují vlastním vývojovým oddělením. Základní požadavek na řídítka, kromě geometrie, byla jejich odolnost dle norem ČSN EN ISO 4210-2 tak, aby vydržela 120% požadavků normy. Taková řídítka jsme sehnali a následně jsme je nechali otestovat ve Strojírenském zkušebním ústavu v Jablonci nad Nisou. Navíc, oproti běžnému testování, jsme je podrobili zkouškám pro závodní užití, tedy 100 000 namáhacích cyklů při zatížení 280N na každém konci. Řídítka to bez problému zvládla a jsou tedy připravena na pořádnou nálož!

„Sám jezdím enduro závody na hardtailu, takže pro mě bylo důležité, aby byla řídítka skutečně odolná a vydržela i vysoké závodní zatížení. Opravdu se nikde nechci přizabít vinou selhání komponentů. Mám ženu a dvě malé děti, takový hazard si nemůžu dovolit. Proto kladu maximální důraz na bezpečnost a kvalitu a řídítka jsem si nechal pořádně otestovat.“
Jirka z Caracal Bikes

caracal_e800_testovani_2