hardtailový OCELOVÝ RÁM CARACAL SHARRP

Když chceš vystoupit z davu

Miluješ jízdu v terénu a výzvy. Vyčistíš si krásně hlavu. Ale..

Má už Tvoje kolo něco za sebou a ty bys rád/a nové, které vypadá fakt dobře? Nebo je Tvé kolo zbytečně těžké a nemá přirozenou lehkost ovládání? Nebo máš celoodpružené kolo a nechceš již řešit vrzání a servis zadní stavby…

Nechceš už objíždět celou ČR, abys měl/a zážitek

Pro drtivou většinu lidí je kolo do terénu spjato s odpružením jak předního, tak i zadního kola. Všechny důvody pro celoodpružené kolo plně chápu. Je to trend, je to všude. Každý to chce. A teď se na to podíváme ještě z jiného úhlu.

„Čím schopnější celopéro si pořídíš, tím horší terén budeš vyhledávat, abys ho nakrmil. Nakonec pro Tebe bude realita objíždět celou republiku, abys našel terén, co tě bude fakt bavit.“

Ale to stojí čas a nemálo peněz. A čím větší rychtu tomu kolu budeš dávat, tím porostou náklady na servis.

No jo, ale co když to jde jinak? Co když existuje způsob, jak sloučit tu zábavu a minimalizovat servisní a další náklady?

Pojď se podívat, čím je rám CARACAL SHARRP výjimečný

CARACAL SHARRP je špičkový ocelový hardtail. Přesně tak. Hardtail.

Hardtaily mám rád, protože mají spoustu výhod:

 • Nízké servisní náklady
 • Maximální efektivita při šlapání
 • Celoroční zábava i v těch nejhorších podmínkách
 • Obrovská porce zábavy a výzev
 • Hardtaily zažívají svůj veký návrat

Jmenuji se Jirka Pliml a vyrábím špičkové hardtaily

Na kolech mě baví nejen jezdit, ale především je stavět. Užívám si ten čas, kdy mi pod rukama vzniká nové kolo. Žádný spěch, pěkně všechno precizně. Vyladit detaily, barvičky.. jo, je to už kolikrát na diagnózu, já vím 🙂 Ale jako detailista to jinak neumím. A tenhle celý projekt CARACAL mi dává tu svobodu to takhle dělat. Pro radost. Mojí i Tvojí.

Jirka_stredove_slozeni

Ocelový rám CARACAL SHARRP není běžný ocelák

 • má moderní geometrii
 • vydrží pořádnou zátěž
 • je téměř bezúdržbový
 • připravený i na závody

A je z prémiové britské oceli Reynolds 853

Rám CARACAL SHARRP je promyšlený

Doživotní záruka na rám.

Pro prvního majitele rámu nabízím doživotní záruku, která se vztahuje na materiál a případné výrobní vady. Na lak a osu je to standardně 2 roky.

Rám z prémiové britské oceli REYNOLDS 853.

Tuhý rám reaguje i na sebemenší pohyby bikera. Energii ze šlapání a pumpování okamžitě mění na rychlost. Stále máš nezkreslenou zpětnou vazbu od trailu.

Vyšší světlost pro pohyb v náročném terénu.

Aby se dal se SHARRPem zdolávat i ten nejtěžší terén a nervat kliky a převodník o kamení, je rám navržen s vyšší světlostí. I tak si dovede zachovat potřebnou ovladatelnost.

Vedení lanek i brzdové hadičky jde kompletně pod horní rámovou trubkou.

Toto řešení má dvě zásadní výhody. Spodní rámová trubka kryje vedení proti nečistotám od předního kola, takže mytí kola je následně jednodušší. A usnadňuje to servis.

Rám je navržen pro elektronicky či stranou ovládané teleskopické sedlovky.

Například RockShox Reverb AXS, Magura Vyron či Brand-X Ascend II XL (170/150 mm). Servis kola se tak stává o dost snadnější.

Horní rámová trubka má oválný tvar.

To proto, aby pohlcovala rázy od zadní stavby, ale přitom se neohýbala do stran. Zvyšuje to pohodlnost rámu, aniž by utrpěla manévrovatelnost.

Svrchní ochranný tvrzený lak.

Tento lak nabízí perfektní ochranu rámu proti poškrábání. 

Vnitřní ošetření rámu.

Každý rám je ošetřen zevnitř voskem na dutiny, aby se maximálně prodloužila jeho životnost a ochrana proti korozi.

Skvěle vypadá a má styl. 

Těžko hledat sériová kola s třívrstvou metalízou nebo hlubokou perleťovou barvou. 

Jen tak někdo ho nemá.

Není to masovka, je to malosériová výroba.

Vzbuzuje zcela oprávněně obdivné pohledy.

Barvy rámu byly pečlivě vybrány, aby nebyly nudné. Naopak, působí velmi živě a luxusně.

Individuální prvky grafiky na rámu.

Samozřejmě si můžeš rám i trochu graficky poladit dle svých představ.

*******

Tento rám má svá specifika, protože byl navržen přímo pro kola CARACAL. Z toho důvodu nemusí použitá řešení vyhovovat každému. Nicméně, jedná se o praktické věci, které jsem vyzkoušel a fungují výborně. Sedlovku s bočním ovládáním můžeš dokoupit k rámu jako jednu z jeho variant. Pro další informace napiš nebo zavolej, vše si řekneme.

„Na SHARRPu jsem si dal hodně záležet. Odstranil jsem z něho neduhy, které mi jako enduro hardtailovému nadšenci na ostatních hardtailových rámech vyloženě vadily. Ocelový rám CARACAL SHARRP prošel zkušebním ústavem a má všechny potřebné testy dle ČSN EN ISO 4210-2.“

CARACAL_SHARRP_ram_svarovani
CARACAL_SHARRP_ram_zkusebna
CARACAL_SHARRP_ram_modry

Rám CARACAL SHARRP je z oceli Reynolds 853

Chrom-molybdenová ocel Reynolds 853 je špičková ocel dosahující až trojnásobné pevnosti v porovnání s běžně používanými hliníkovými slitinami. Zároveň si však zachovává potřebnou pružnost a relativně nízkou hmotnost. Kolo je proto nejen velmi efektivní při zdolávání kopců, ale také velmi schopné do těžkého terénu. Rám zvládá pohlcovat mikrovibrace, které jinak způsobují únavu bajkera.

Caracal Sharrp pro traily i enduro

Rám CARACAL SHARRP jde využít jak pro 160mm vidlici pro ryzí enduro, tak i na 120 mm vidlici pro využití na (flow)traily. Je tedy na Tobě, zda SHARRPa využiješ pro enduro kolo se 160mm, pro trailové kolo se 140mm nebo pro downcountry kolo se 120mm zdvihem vidlice. 

Enduro kolo

Primární určení rámu CARACAL SHARRP je enduro. Je navržen pro 160mm vidlici, má zvýšenou světlost (střed je výš nad terénem) a je vyroben z velmi odolné oceli Reynolds 853. Myšleno bylo i na ochranu rámu. Zatímco zvenku jej kryje speciální odolný lak, celý vnitřek rámu je ošetřen voskem na dutiny. Nemusíš se proto bát si užít svoje oblíbené tratě v jakýchkoliv podmínkách.

Trailové kolo

Při osazení 120mm vidlicí dostaneš naprosto nekompromisní trail/downcountry stroj, který nejenže neskutečně dobře stoupá do kopců a efektivně jede, ale na flowtrailech si budeš připadat jako na raketě. Tuhý rám reaguje na každé zapumpování a okamžitě zrychlí. Tvoje jediná starost bude pořádně se držet. Tahle kombinace je snad ještě lepší, než klasické trailové kolo! Tohle si musíš zažít! Mě to nadchlo!

Geometrie ocelového rámu CARACAL SHARRP

Caracal_saharrp_geometrie
geo_cz_275-160
geo_cz_29-160
geo_cz_29-120

Tabulka velikostí

Velikost M:  170 – 183 cm
Velikost L:  180 – 195 cm

POZNÁMKA: Ne všichni máme vyvážené proporce postavy. Pokud se rozhoduješ mezi velikostmi M a L, podívej se na poměr délky nohou ku délce trupu a rukou. Pokud máš nohy delší a ruce a trup kratší, vol menší velikost rámu. Pokud máš naopak nohy kratší a máš delší trup a ruce, vol větší rám.

Parametry rámu CARACAL Sharrp

Popis rámu

CARACAL SHARRP je ocelový hardtail z prémiové oceli, primárně určený pro enduro a traily. Byl navržen a vyroben v České republice. Testován byl ve Strojírenském zkušebním ústavu a splňuje všechny požadavky normy ČSN EN ISO 4210-2, které se k tomuto typu výrobku vážou.

Na rám je doživotní záruka pro prvního majitele (materiál a případné výrobní vady).

Rámy jsou skladem, jakmile si vybereš barvu a případné doplnění grafiky, jde rám na lakovnu a většinou do měsíce ho máš doma.

Materiál:
ocel Reynolds řady 853

Zadní osa:
12×148 mm (BOOST)

Typ středového složení:
BSA, 73 mm

Typ hlavového složení:
ZS44/EC44

Průměr sedlové trubky:
31,6 mm

Objímka sedlové trubky:
34,9 mm

Vedení lanek a bowdenů:
externí

Zadní brzada:
IS, kotouč 180 mm

Max. velikost pneumatik:
27.5×2.6″ / 29×2.4″

Váha:
2,5 kg

Lakování:

Jedná se „mokré“ lakování, takže jde vymyslet prakticky cokoliv. Každý rám je přelakován speciálním tvrzeným lakem, který se používá například na vlakové soupravy.

Základní barvy jsou následující:
 • oranžová metalíza s černou grafikou
 • světle zelená metalíza s černou grafikou
 • modrá perleťová s šedostříbrnou grafikou
 • třešňová metalíza s šedostříbrnou grafikou

Další barvy budou přibývat.

CARACAL_SHARRP_modry
CARACAL_SHARRP_oranzovy
CARACAL_SHARRP_napisy
CARACAL_SHARRP_modry_napis
CARACAL_SHARRP_modry_napis_sharrp
caracal_sharrp_sedlovka2

Za rámem SHARRP si na 100% stojím.

Caracal je unikátní malosériová výroba. Žádnej mejnstrým.

Malosériová výroba = máte exkluzivní šanci získat špičkový unikátní rám a to teď, s dodáním cca do měsíce, ne za mnoho měsíců.

Odpovědi na otázky

FAQ

Vzkaz od Jirky

„Budováním značky CARACAL BIKES si plním svůj sen. Budu neskutečně rád, pokud Tě moje kola a komponenty osloví a budou Ti přinášet radost. Ať už ale jezdíš na jakémkoliv kole, jezdi pro radost. O tom to je.“

Jirka