CARACAL FAAST CARBON XC

Špičkové karbonové XC kolo,
co tě NADCHNE

Máš rád/a výjimečné věci a s chutí si vyčistíš hlavu na kole?

Ale tvoje kolo….

 • už má něco najeto a ty se poohlížíš po novém?
 • …je v kopcích zbytečně těžké?
 • na fotkách nevypadá dobře?
 • …působí trochu tuctově?
 • postrádá přirozenou lehkost ovládání?
 • na závodech už neobstojí?

Nebo prostě nechceš jezdit na kole z velkosériové výroby?

staré xc kolo

Prozradím Ti, proč se budeš na každou vyjížďku s CARACALem těšit

Pojď se podívat, co Ti CARACAL FAAST CARBON XC nabízí

Faast carbon XC je luxusní lehoučká stylovka

Hezké kolo nebo super komponenty?

Na českém trhu je malá nabídka luxusních XC kol

Samozřejmě, dají se sehnat skvělá kola se super výbavou. Velcí výrobci ale většinou volí barevné kombinace, které nejsou nijak zajímavé (čest výjimkám). A Ty pak musíš volit mezi skvělými komponenty a zajímavým vzhledem.

maloseriová výroba kol je výhoda

Unikátní kola s důrazem na kvalitu

Aby si nová značka kol zasloužila své zákazníky, je třeba nabídnout něco, co má smysl a co tady na trhu tak úplně není. Ano, koupíš si v obchodě kvalitní karbonové kolo. Ale barevné variace jsou v poslední době spíše bídně šedé. Málokde budeš mít na kole třívrstvou metalízu nebo hlubokou perleť. Barevné doplňky na rámu a komponentech barevně ladí. Zkrátka je to dotažené. Když si pak uděláš fotku z vyjížďky, bude skvělá! CARACAL Ti nabídne styl a preciznost v detailech.

Za každým typem kola CARACAL je myšlenka. Každý detail je pečlivě promyšlen. Jsou použity prémiové díly, které zaručují ten nejlepší zážitek z každé jízdy. Kolo CARACAL si kupuješ pro radost a zážitky.

Jedno z hlavních kritérií při návrhu konceptu CARACAL byla snadná údržba kola. Proto mají rámy speciální odolné laky, řídítka kermaickou ochrannou vrstvu, oceláky jsou ošetřeny i zevnitř rámu, enduro kola jsou koncipována pro snadné mytí. Kola CARACAL mají snadnou údržbu a servis.

CARACAL je maloseriová výroba. Vzhledem k tomu, že kola přímo stavím, nabízím samozřejmě možnost úprav. Stačí se domluvit. Vše je ve finále na Tvém rozhodnutí. Chceš řadit mechanicky či elektronicky? Které sedlo je Ti pohodlnější? Potřebuješ delší představec? Chceš karbonová kola nebo upřednostníš spíše hliníková? To vše si povíme a vyzkoušíš na testovací jízdě. CARACAL je o individuálním přístupu ke každému zákazníkovi.

Jediná a správná cesta, jak vybudovat jméno pro značku CARACAL, jsou spokojení zákazníci. Můžeš počítat s tím, že udělám vše pro to, aby moje firma byla úspěšná. A pro Tebe to znamená, že dostaneš prvotřídíní produkt.

Úžasně univerzální kolo

Stylové závodní XC kolo CARACAL Ti nabídne víc

Málokteré kolo Ti nabídne tak univerzální použití, jako právě crosscountry kolo.  Na takovém kole můžeš objíždět Polabí, jemně zvlněný kraj jihomoravských vinic i Krkonoše nebo Alpy. A všude je toto kolo jako doma.

Ovšem CARACAL FAAST CARBON XC není jen obyčejné XC kolo. Je to velmi stylové závodní XC kolo. Takže kromě špičkového kola získáš i trochu té pozornosti 😉 Počítej s tím, že se za Tebou lidé otočí. To kolo chce být vidět! Vyzkoušeno za Tebe.

Pečlivě vybraná třešňová metalíza dostane na slunci excelentní červený nádech. V kombinaci se stříbrnou grafikou jde o decentní, přesto však výraznou barevnou kombinaci. Obzvláště večerní slunce si dovede s barvou kola mistrně pohrát. Pokud jsi i tak nějak namočen v sociálních sítích, taková fotka tam sklidí zaslouženou pozornost.

Jirka z Caracal Bikes

Jirka z Caracal Bikes

Navrhuji a stavím špičkové hardtaily.

Z toho plyne jeden důležitý závěr. Kolo CARACAL FAAST CARBON XC budí zaslouženou pozornost. A je jen na Tobě, jak to využiješ.

Tohle kolo se lidem prostě líbí

Jsou věci, které si kupuješ, protože Ti mají funkčně něco splnit. Ale pak jsou věci, u kterých si primárně vybíráš dle vzhledu. Mají se Ti líbit, mají vzbuzovat emoce, mají ti přinášet radost. Funkčnost se bere jako samozřejmá součást. Taková věc je například auto. Ty nechceš jen jezdit z bodu A do bodu B v nejlevnějším autě. Ty si tu jízdu chceš užít, chceš si koupit auto, které se Ti líbí. Přináší Ti radost, jízda v něm Tě prostě baví.

A s kolem CARACAL je to stejné. Chceš jezdit na opravdu stylovém a funkčně skvělém kole. 

I na závodní trať

Caracal FAAST CARBON XC je kolo se špičkovými komponenty

Crosscountry kolo CARACAL FAAST CARBON XC je, kromě jiného, plnohodnotný závodní stroj. Pokud budeš mít chuť, vem ho na závody. Špičkové komponenty Tě podrží i v náročném závodním zatížení.

Karbonový rám prošel zkouškami ve Strojírenském zkušebním ústavu naprosto bez problémů a obstál v dynamických i rázových zkouškách na výbornou.

Barva je třívrstvá, metalická. Navrch je přidána další vrstva odolného laku, který chrání rám proti poškození.

Brzdy jsou novinkou léta 2022, kdy italská Formula představila zcela nové závodní brzdy CURA X (kovaný hliník, titanový hardware, karbonové páčky, kevlarové hadičky)

Závodní ultralehká vidlice Rock Shox SID SL Ultimate nabídne bezkonkurenční poměr výkonu ku hmotnosti.

Závodní karbonová kola MAVIC Ultimate jsou naprostá špička prověřená v závodech světových pohárů.

O řazení se stará špičková elektronika – SRAM XX1 AXS. Přesná a rychlá elektronická přehazovačka nabídne úplně jiný zážitek z řazení.

Středové i hlavové složení jsou od americké firmy Cane Creek. Sady Hellbender 70 zaručují prvotřídní krytí ložisek a dlouhou životnost.

Recenze kol Caracal

Tohle o kole Caracal říkají bajkeři

Čistý design. Top komponenty. Lehkost.

CARACAL FAAST CARBON XC - kolo, co váží jen 9 kg.

Jirka s kolem FAAST XC nad hlavou 2

Kolo je možné dodat ve 3 variantách

Parametry kola CARACAL FAAST CARBON XC

Verze S1 – Kliky, řetěz a páčky řazení SRAM X01, přehazovačka Ingrid Components

Verze S2 – elektronické řazení GX AXS

Verze S3 – elektronické řazení XX1 AXS, karbonová kola Mavic Crossmax Ultimate, sedlo Ergon SR Pro Carbon, sedlovka RaceFace Turbine

FAAST CARBON XC rozložený na díly

Rám: Karbonový rám CARACAL (12×148)


Vidlice:  RockShox SID SL Ultimate


Kliky: SRAM X01 Boost Lunar 170mm


Řetěz: SRAM X01


Kazeta: Garbaruk 10-52


Brzdy: Formula Cura X (kotouče SRAM CleanSweep 180mm přední + 160mm zadní)


Přehazovačka: Ingrid Components/SRAM GX AXS/SRAM XX1 AXS


Představec: RaceFace Turbine 6×70 (možnost zvolit 6*60, 6*90 i 6*100)


Hlavové složení: CaneCreek Hellbender 70


Středové složení: CaneCreek Hellbender 70


Přední kolo: Mavic Crossmax SL S 29“ 15×110/Karbonové kolo Mavic Crossmax Ultimate


Zadní kolo: Mavic Crossmax SL S 29“ 12×148/Karbonové kolo Mavic Crossmax Ultimate


Pneumatiky: Maxxis IKON 29×2.2“


Řídítka: Karbonová řídítka CARACAL X740


Sedlovka: Ritchey Comp Zero 30,9mm/ RaceFace Turbine 30,9mm


Sedlo: Title MS1/Ergon/WTB


Gripy: Ergon GR-L

Kolo dodávám bez pedálů, každý nechť si vybere, na čem se mu dobře jezdí


Kterou velikost rámu vybrat?

Velikost rámu vs. výška Tvojí postavy

 M: 165 – 178 cm
L: 178 – 185 cm
XL: 185 – 195 cm

Rozhodně je nejlepší si kolo projet. To Ti řekne víc, než 10 tabulek čísel. Pouhou změnou délky představce lze zásadně změnit pozici na kole. Já bych měl mít například velikost rámu XL, ale jezdím na velikosti L s trochu delším představcem. Zkrátka mi to tak vyhovuje víc. Je to dáno poměrem délky trupu ku délce nohou a délce rukou. Každý to má jinak. Takže kolo si nejlépe vybereš tím, že si na něj sedneš a projedeš se.

Hlavní rozměry společné pro všechny velikosti rámů:

 • Úhel hlavové trubky (HA) 68,5°
 • Úhel sedlové trubky (SA) 74°
 • Délka řetězové vzpěry (CS) 430 mm
 • Střed oproti osám kol (BB)  63 mm
 • Délka vidlice; osa – korunka (A-C) 506 mm

 

FAAST CARBON XC geo

Prohlédni si, jak CARACAL FAAST CARBON XC vypadá

Jako jo, mohli bychom udělat kolu studiové fotky. Ale proč se dívat na fotky na bílém pozadí focené ve studiu nebo v nějaké vintage stylové fabrice, kam s kolem reálně nikdy nepojedeš.

Takže tady máš fotky z českého lesa. Neboť tam XC kolo patří – do lesa, na polní cesty, na lehčí traily, někdy i na silnici nebo cyklostezku. Kliknutím fotku zvětšíš.

Jen tak se projet? Nebo se hecnout a zajet si osobák...

Představ si, jaké by to bylo, jezdit na lehoučkém kole co skvěle vypadá a má úžasné komponenty. Nikde nic nevrzá, řazení řadí tak, že Tě vyloženě baví řadit, kolo je hezky mrštné a snadno ovladatelné… Navíc servis takového kola je relativně snadný….

To je FAAST CARBON XC.

Pojeď si s CARACALEM pro zážitky

FAAST CARBON XC na vyhlídce

Za svými koly si 100% stojím

Caracal je unikátní malosériová výroba. Žádný mainstream.

Vzhledem k současné situaci na trhu bylo nesmírně obtížné sehnat dostatečný počet kvalitních dílů. Z tohoto důvodu nabízím v první sérii pouze pár kol. Máte tedy exkluzivní šanci získat špičkové kolo a to teď, ne za mnoho měsíců. Další série budou následovat později, ale dopředu nelze říci kdy. 

Perfektní kolo se snadným servisem

Kola Caracal Bikes jsou unikátní v tom, že jsou zkonstruovaná tak, aby splňovala i ta nejnáročnější očekávání ohledně kvality, funkčnosti a snadné údržby.

Ergonomie kola na míru

Pokud dorazíš na testovací jízdu, můžeš si svého Caracala doladit dle svých preferencí. Vymyslíme spolu třeba vhodnou šířku řídítek nebo délku představce.

Odpovědi na otázky

FAQ

Vzkaz od Jirky

„Budováním značky Caracal Bikes si plním svůj sen. Budu neskutečně rád, pokud Tě moje kola osloví a budou Ti přinášet radost. Ať už ale jezdíš na jakémkoliv kole, jezdi pro radost. O tom to je.“

Jirka