Rámy z prémiové oceli Reynolds 853

ramy_caracal_sharrp_reynolds_853

Pokud hledáš vhodný ocelový rám pro své horské kolo, měl bys zvážit ocelový rám z prémiové britské oceli Reynolds 853. Tato ocel je považována za jednu z nejkvalitnějších ocelí pro výrobu rámů na horská kola a je oblíbená mezi profesionálními jezdci i amatéry.

Proč zrovna ocel Reynolds 853?

Ocel Reynolds 853 je vysoce kvalitní chrom-molybdenová ocel, která je velmi odolná a schopna snést velké nárazy bez deformací, což je ideální předpoklad pro rámy horských kol (obzvláště hardtaily) v náročném terénu. Navíc je tato ocel tužší než jiné oceli, což znamená, že rám bude mít celkově vyšší tuhost a lepší ovladatelnost.

Díky těmto vlastnostem oceli Reynolds 853 je možné používat na rámy horských kol tenkostěnné rámové trubky, což snižuje hmotnost rámu a přitom zůstane zachována jeho pevnost a responzivita. 

CARACAL SHARRP je postaven z této oceli

Na rámech CARACAL to oceníš zejména ve stoupání, kdy Tvoji sílu nepožírá zadní tlumič nebo měkký rám, ale vše jde rovnou na zadní kolo. Na trailu tak i sebemenší zapumpování proměníš v rychlost.

Něco za něco

Je důležité si uvědomit, že ocel Reynolds 853 je prémiová ocel a tak jsou rámy vyrobené z této oceli obecně dražší než rámy vyrobené z jiných ocelí či hliníkových slitin. Nicméně mnoho jezdců považuje cenu za malou daň v poměru ke kvalitě a odolnosti, kterou rám z oceli Reynolds 853 nabízí.

Metalurgicko-technologické okénko pro silnější povahy 🙂

Ocel Reynolds 853 je slitinou železa, uhlíku, manganu, chromu, molybdenu, křemíku a měďi. Výsledkem vzájemného působení těchto prvků ve slitině je jemnozrnná struktura, která vzniká při chlazení vzduchem bez tradičního procesu „kalení“ (rychlého ochlazení ve vodě nebo oleji). Díky tomu jsou svary (metodou TIG i MIG) a jejich okolí znatelně tvrdší a jejich životnost o 30-60% vyšší, než u běžných chrom-molybdenových ocelí (typ 4130). Tepelné zpracování podle specifikace 853 navíc zvyšuje mez kluzu celé trubky, což zvyšuje odolnost proti promáčknutí a nárazu.

Jasná volba

Ocel Reynolds 853 je velmi odolný materiál, který nabízí skvělý poměr tuhosti a hmotnosti a je tak ideální pro kvalitní horská kola, zejména hardtaily. I proto jsem při výběru vhodného materiálu pro rámy CARACAL SHARRP zvolil právě tuto ocel. Rámy z oceli Reynolds 853 jsou vyhledávané a velmi pozitivně hodnocené.

Pokud tedy hledáš opravdu kvalitní a odolný rám do terénu, zaměř se na CARACAL SHARRP. Tento unikátní ocelový rám byl navržen, vyroben a testován v České republice. Jedná se o maloseriovou výrobu, tak na nic nečekej 😉

Rámy CARACAL SHARRP z prémiové oceli REYNOLDS 853 již brzy v nabídce!!!

V současné chvíli  jsou rámy vyrobené a první kousky se již nacházejí v lakovně. Ke světle zelené metalíze, kterou je možné spatřit na jednom z prototypů, přibude oranžovožlutá metalíza a středně modrá perleťová. Bude to pecka!

Jirka z CARACAL BIKES

Jirka z CARACAL BIKES

Navrhuji a vyrábím špičkové hardtaily

Nejnovější články

Sleduj nás na sociálních sítích

Podívej se na nejnovější tutoriál či tip

Chceš být mezi prvními, kdo se dozví o akcích a novinkách z dílny Caracal Bikes?

Osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů se zajímavým obsahem (akce, blogové články, tutoriály a jiné). Svůj souhlas se zasíláním emailů můžete kdykoliv odvolat kliknutím na tlačítko Odhlásit se v každém e-mailu. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde